O nas

Przedzieramy się przez dżunglę, gubimy się w ruinach miast, testujemy odporność naszych żołądków i płaczemy ze szczęścia na szczytach wulkanów!

Dzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami z podróży, pokazujemy co zobaczyć, gdzie zjeść, jak oszczędzić, co spakować i jak to wszystko ogarnąć na własną rękę.

Paula

Warszawianka. Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Pracę obroniła zdalnie z Meksyku o 3 w nocy. Ma wiecznie rozładowany telefon i okruszki jedzenia na ubraniu.

Podróżuje dla zapierających dech widoków natury, pysznego jedzenia, adrenaliny. Nie pogardzi też tętniącym życiem miastem i jego światłami.

Grzegorz

Programista, twórca gier komputerowych, interesuje się nowymi technologiami, dronami, sprzętem elektronicznym. Jak by mógł to zabrał by ze sobą walizkę elektroniki zamiast ubrań.

Wychowałem się w małej wiosce na Podlasiu. Od zawsze kręciły mnie dwie rzeczy: podróże i świat komputerów. Jeśli miałem okazję wyjechać w nieznane na jednodniową wycieczkę czy na dłuższy obóz to zawsze byłem chętny i zawsze miło wspominam odkrywanie nowego i odnajdowanie się w nowych realiach. Pasja do komputerów, gdy odkryłem w liceum programowanie sprawiła że zdałem sobie sprawę z tego że to czym chce się zajmować zawodowo to programowanie i tworzenie gier.

Nasza Historia

Po wspólnych wrześniowych urlopach na all inclusive w Turcji 2014 i Egipcie 2015 zebraliśmy się do organizacji naszego pierwszego wyjazdu na własną rękę do Hiszpanii 2017. I to był strzał w dziesiątkę. Po powrocie wiedzieliśmy że nasze kolejne podróże też będziemy organizować sami. Jakimś cudem udało nam się jeszcze dostać urlop w sierpniu i pojechaliśmy samochodem do Chorwacji. Cały czas chodził nam po głowie pomysł podróży do Azji południowo-wschodniej. Zaplanowaliśmy 21 dni w Tajlandii, Kambodży i Wietnamie 2018. Po tej podróży poczuliśmy że kombinacja urlopów, weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy to za mało, żeby zaspokoić naszą ciekawość świata. Ponure i zimne polskie zimy tylko pomogły w podjęciu decyzji, że za półtora roku pakujemy manatki i wyjeżdżamy z biletem w jedną stronę. Wzieliśmy ślub, polecieliśmy do Turcji na tydzień odpoczynku po organizacji wesela na All In.


W grudniu 2019 zostawiliśmy nasze rzeczy i polecieliśmy do Rio de Janeiro. Czemu akurat południowy zachód? Bo Azja była bezpieczną opcją, a Ameryka wyzwaniem. Projekt podróży zakładał przejechanie całej Ameryki Południowej. Brazylia, Argentyna, Chile, Boliwia, Peru … I tu nas złapał 3 tygodniowy lockdown, z wojskiem na każdym większym skrzyżowaniu. Wróciliśmy do Polski i zaczęliśmy marzyć o kolejnej podróży. 

Na jesień 2020 wylecieliśmy do Meksyku na tydzień przed lockdownami w europie.  Spróbowaliśmy jakby to było żyć za granicą, blisko morza, w cieple w Playa del Carmen przez prawie 5 miesięcy. W końcu zbliżający się koniec wizy turystycznej zmusił nas do ruszenia w drogę i zjechania sporej części półwyspu Jukatan. Zostało jeszcze kilka miesięcy do lata w Polsce, więc zdecydowaliśmy się na kolejny kraj. Gwatemalę. I spóźniliśmy się na samolot. Ogarnęliśmy sytuacje i zrobiliśmy objazdówkę po całym kraju. Wróciliśmy na  lato do Polski i jak tylko dni zaczęły się robić chłodniejsze. Indonezja ogłosiła że “otwiera” granice. Zasady wjazdu do najprostszych nie należały, ale fakt że Bali było na naszej podróżniczej  liście  od ponad 3 lat zmotywował nas do kolejnej wyprawy.


FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Ile macie lat?
Paula ’95, Grzegorz ’93

Co studiowaliście?
Paula Administrację na Politechnice Warszawskiej.
Grzegorz Informatykę też na Politechnice Warszawskiej, ale studia rzucił już na pierwszym semestrze bo doskonale wiedział czym chce się zajmować zawodowo.

Dlaczego tak dużo podróżujecie?
Kręci nas poznawania świata, odkrywanie nowych miejsc i ciężko nam wysiedzieć w jednym miejscu. I też to że Grzegorz nie przepada za zimą w polsce 😉

Kiedy skończą się wam pieniądze?
Nigdy 😎 Dostosowaliśmy się do takiego stylu życia. Grzegorz ma duże doświadczenie zawodowe, pracuje zdalnie i to zapewnia nam stabilność i niezależność finansową.

Jakim sprzętem nagrywacie vlogi?
Post o sprzęcie niebawem się pojawi