Bali otwiera się na turystów!

Na lotnisku w Denpasarze, 3 lutego 2022, wylądował pierwszy międzynarodowy lot z Japonii, od początku pandemii! To historyczny moment dla turystyki na Bali i lokalnej społeczności. Jest to też realna oznaka tego, że Indonezja rozluźnia zasady wjazdowe. Wcześniej, aby dostać się na Bali konieczne było przylecenie do Dżakarty, odbycie tam kwarantanny i dopiero wtedy przelot lub przejazd na wyspę.

Wiza turystyczna on arrival

Po wylądowaniu w Dżakarcie, Denpasar (Bali), Medan, Makassar, Yogyakarta, Manado na lotnisku możesz wyrobić wizę turystyczną na 30 dni. Koszt to 500 000 IDR, lub 30-35 USD (zależy od kursu). Można zapłacić gotówką w rupiach lub dolarach. Na Bali akceptują też płatności kartą Visa i Mastercard.

VOA można raz przedłużyć o kolejne 30 dni w urzędzie migracyjnym za 500 000IDR (3 wizyty) lub z pomocą agenta wizowego (1 wizyta). Razem 60 dni w Indonezji.

E-wiza turystyczna

Polacy mogą zaaplikować o elektroniczną wizę turystyczną przez oficjalną stronę urzędu imigracyjnego https://molina.imigrasi.go.id/. Koszt 500 000 IDR.

Co sprawdzają na lotnisku?

Już przy odprawie obsługa linii lotniczych sprawdzi czy posiadasz wszystkie wymagane dokumenty i jeśli czegoś zabraknie, to nie wpuści Cię do samolotu…

Paszport
Ważny minimum 6 miesięcy od dnia wejścia do Indonezji i ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjścia z Indonezji.

Bilet powrotny
A tak naprawdę bilet do jakiegokolwiek innego kraju niż Indonezja, na dowolny środek transportu. 
Jeśli lecisz z biletem w jedną stronę i nie masz dalszych planów podróży to polecamy www.onwardticket.com. To nie jest link afiliacyjny, po prostu z nich korzystamy. Kupujesz na stronie prawdziwą rezerwacje miejsca w samolocie, ze swoimi danymi ważną 48 godzin. Po tym czasie rezerwacja sama się anuluje, więc nie musicie o niej pamiętać. Na maila w ciągu 5 minut przychodzi bilet i dodatkowo jest się w bazie danych pasażerów na ten lot. Kosztuje to 14 USD za bilet więc często mniej niż zakup biletu lotniczego.

Szczepienia
Certyfikat szczepienia na COVID-19. Minimum 2 dawki, wyjątekiem jest szczepionka J&J bo wystarczy 1 dawka. Do 18 roku życia szczepienia nie są wymagane. Dodatkowo Indonezja uznaje zaświadczenie lekarskie o przeciwskazaniach do szczepienia i zaświadczenie o statusie ozdrowieńca. 

Jeżeli nie jesteś w pełni zaszczepiony to cały proces jest bardziej skomplikowany. Czeka Cię m.in. 5 dniowa kwarantanna. Więcej informacji znajdziesz na stronie naszego MSZ https://www.gov.pl/web/indonezja

Aplikacja PeduliLindungi 
Aktualnie wymagane jest zainstalowanie aplikacji na telefonie i utworzenie profilu. Nie przejmuj się jeśli po wgraniu certyfikatu nadal masz czerwony kod. Aplikacja na iPhone nazywa się SATUSEHAT.

Deklaracja celna
Do wypełnienia online na stronie 
https://ecd.beacukai.go.id/

Przydatne linki:

Polski MSZ o Indonezji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indonezja
Sprawdzona agencja wizowa: BaliVisas.com
Lista hoteli kwarantannowych w Jakarcie: https://quarantinehotelsjakarta.com

Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami podczas procesu wjazdu do Indonezji w komentarzach. 

Może Cię zainteresuje:

6 Komentarze

        1. Hej, nie kojarzę żeby coś się zmieniło. Przed pandemią była taka opcja, ale od kwietnia 2022 wprowadzili obowiązkowe wizy. A nieaktualizowane artykuły wprowadzają w błąd. Gdzie czytałeś? Chętnie sprawdzę info 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *